Кесички алпски чај

NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD. е основана во 1990 година. имаме богато подароци производство искуство, и нашата палета на производи е поврзана со Кесички алпски чај и така натаму. Потпирајќи се на нашиот професионален талент и добро искуство во оваа област, ние се здобијат со големо достигнување и се во врска како една од најдобрите производители во Taiwan.
Ние сме гигант снабдувач на

Кесички алпски чај

. Ние сме во потрага за партнер кој може да работи оние бизнис со нас. Сите нашите цени се многу конкурентни. Ако сте заинтересирани, ве молиме контактирајте не.
  • Кесички алпски чај - 2-4
Кесички алпски чај
модел - 2-4
Планински чанти со чај „Лишан“
  • Вистинска вреќа чај со високи планини Лишан
  • Високо просејување-квалитетни чаши за чај од планински чаши „Лишан“ за да се направат високи-квалитетни врвни вреќи за чај
  • Богата арома и сладок вкус на устата
  • Спакувани со вас,можете да направите добра чаша чај во секое време,каде било
Областа Чај Лишан има надморска височина од 1600 до 2600 метри,што е највисока просечна област на чај во Тајван.Произведениот висок планински чај има статус на индекс.Поради големата температурна разлика помеѓу денот и ноќта во областа на чајот,структурата на цијанинот чај е подебела,а вкусот е понежен.Покрај големата надморска височина,чајот има силен и природен вкус.
  • Состојки:Чај за торба планина Лишан
  • Капацитет:2.5 gx 20 пакувања/кутија
  • Време на складирање:две години
  • Дата на истекување:означено на пакувањето
  • Место на потекло:Лишан,Тајван
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
2-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Кесички алпски чај, треба да знаете за највисок квалитет на Кесички алпски чај производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
2-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алишан алпско старо дрво црн чај Сопствена плантажа за чај Алишан Тајван’ретки родни видови чај Чајната супа од антички црн чај е портокалова и светла Специјален мирис на чај Чајот е густ и отпорен на подготовка Аромата е долга-трајни,а вкусот е чист и сладок,што е бесконечен вкус Алишан во Тајван е еден од петте најголеми планински масиви во Тајван.Сместено е на западната страна на планинскиот венец Јушан и има широк опсег на дистрибуција.Сместено е во голема надморска височина и длабоки планини во областа на чајот Алишан,воздухот е свеж,загадување-бесплатно,влажен,магливо и врнежливо цела година.Од садење,размножување до рачно берба,со одлична клима и почва,чајните лисја се меки,месото на листот е густо,а планината Алишан е висока.Слаткиот вкус на црн чај е претставник на врвниот црн чај. Состојки:Алишан алпско античко дрво црн чај Капацитет:75 гр/може Време на складирање:една година Дата на истекување:означено на пакувањето Место на потекло:Алишан,Тајван
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Кесички алпски чај, треба да знаете за највисок квалитет на Кесички алпски чај производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
2-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алишан висок планински црн чај Сопствена плантажа за чај Алишан Произведен во областа Алишан чај на надморска височина од 1300 до 1500 метри Направено од високо ниво на Тајван-чај Улонг надморска височина Уникатниот мирис на високиот планински улонг одговара на топлината на црниот чај Чајната супа е про transирна црвена,има вкус на мед и слатко,и има вкусен вкус и мазно. ・По римата,рима во грлото произведува телесна течност,устата и забите оставаат мирис. Врв Тајван црн чај Алишан висока планина! Алишан во Тајван е еден од петте најголеми планински масиви во Тајван.Сместено е на западната страна на планинскиот венец Јушан и има широк опсег на дистрибуција.Сместено е во голема надморска височина и длабоки планини во областа на чајот Алишан,воздухот е свеж,загадување-бесплатно,влажен,магливо и врнежливо цела година.Од садење,размножување до рачно берба,со одлична клима и почва,чајните лисја се меки,месото на листот е густо,а планината Алишан е висока.Слаткиот вкус на црн чај е претставник на врвниот црн чај. Состојки:Алишан висок планински црн чај Капацитет:100 гр/може Време на складирање:една година Дата на истекување:означено на пакувањето Место на потекло:Алишан,Тајван
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Кесички алпски чај, треба да знаете за највисок квалитет на Кесички алпски чај производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер од фабрика во Taiwan
2-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алишан вреќа со висок планински црн чај Сопствено садење градинарски чај Алишан мед, мирисна црна кесичка чај Комбинација на сладост и овошна арома на мед Сладок и мек вкус,мазна и мазна. Спакувани со вас,можете да направите добра чаша чај во секое време,каде било Алишан во Тајван е еден од петте најголеми планински масиви во Тајван.Сместено е на западната страна на планинскиот венец Јушан и има широк опсег на дистрибуција.Сместено е во голема надморска височина и длабоки планини во областа на чајот Алишан,воздухот е свеж,загадување-бесплатно,влажен,магливо и врнежливо цела година.Од садење,размножување до рачно берба,со одлична клима и почва,чајните лисја се меки,месото на листот е густо,а планината Алишан е висока.Слаткиот вкус на црн чај е претставник на врвниот црн чај. Состојки:Алишан вреќа со висок планински црн чај Капацитет:2.5 gx 20 пакувања/кутија Време на складирање:две години Дата на истекување:означено на пакувањето Место на потекло:Алишан,Тајван