Грав од кафе Тајван

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan Грав од кафе Тајван производителот, набавувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
Клиенти и дистрибутери од целиот свет се добредојдени да преговара со нас за

Грав од кафе Тајван

. Ајде да се приклучат на рацете и се стремиме кон просперитет.
  • Грав од кафе Тајван - 1-2
Грав од кафе Тајван
модел - 1-2
Алишан зрна кафе

Околината за раст на кафето Арабика е поостра.Ова кафе дрво сака сенка.Ако сади сам, не е во прилог на раст,планините Али се густо пошумени, а има и многу пастели од бетел.Дрвјата за кафе се засадени во паркот со ореви бетел за да се овозможи сушење на дрвјата од кафе.Може да се засенчи од сонцето и е многу погоден за раст на кафето Тибица.Дрвото од кафе ќе испушти различни ароми и вкусови според местото каде е засадено.Тоа е многу индивидуална сорта на кафе што прави кафе Алишан во Тајван.Станете врвно специјализирано кафе.

Предлог метод на подготовка за подготовка на вода:Мелење 10 грама,рачна пијалак со 250CC,85̊В.~90̊C топла вода,можете да уживате во миризливото кафе

Алишан зрна кафе
Разновидност:Тибица(Антички роден вид на Арабика)
Метод на обработка:Миење
Степен на печење:средно лесно печење
Тежина:226 грама&плусмн;5 грама(половина фунта)
Место на потекло:Алишан,Тајван
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
1-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Грав од кафе Тајван, треба да знаете за највисок квалитет на Грав од кафе Тајван производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
1-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алишан зрна кафе Засадени во нашата сопствена градина за кафе АлишанТајван’алпско кафе Chiayi Alishan,расте на надморска височина од 1,000 метри или повеќе,се прави со миењеАлишан кафето има богат кисел вкус и освежителен и чист вкус.Алишан кафето има сладок вкус дури и без шеќер,а вкусот е сладок и мазен.Алпското кафе Алишан се произведува во планините Алишан на надморска височина од над 1000 метри.Воздухот во планините Голема Али е чист,загадување-бесплатно,а климата е влажна.Во текот на целата година е магливо и врнежливо.Поради посебната клима на Алишан,не само што се одгледува добар чај секоја година,но исто така и климата И почвата е исто така многу погодна за раст на кафето.Кафето Алишан има уникатен вкус,нема вкус горчлив или адстрингентно,и е прилично мазна.Дури и луѓето што даруваат’Сакам да пијам црно кафе може да го прифати.За разлика од другите кафиња,тоа е како да пиете лекови без шеќер. .Тајван и Јамајка имаат иста островска клима.Географската ширина на Алишан во Тајван е околу 23 степени северна географска ширина и географската ширина на јамајканите сини планини е околу 18 степени северно.Висината на садење на кафето Алишан во Тајван е близу до онаа на кафето Јамајка Блу планина.Планинската област Алишан е магливо и сончево.Температурната разлика помеѓу денот и ноќта е голема,и произведените зрна кафе имаат уникатен вкус и шармантна арома. Предлог метод на подготовка за подготовка на вода:Мелење 10 грама,рачна пијалак со 250CC,85̊В.~90̊C топла вода,можете да уживате во миризливото кафе Алишан зрна кафеРазновидност:Тибица(Антички роден вид на Арабика)Метод на обработка:МиењеСтепен на печење:средно лесно печењеТежина:226 грама&плусмн;5 грама(половина фунта)Место на потекло:Алишан,Тајван
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Грав од кафе Тајван, треба да знаете за највисок квалитет на Грав од кафе Тајван производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
1-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алишан специјализирано кафе(тип на закачување на филтерот) Тајван и Јамајка имаат иста островска клима.Географската ширина на Алишан во Тајван е околу 23 степени северна географска ширина и географската ширина на јамајканите сини планини е околу 18 степени северно.Висината на садење на кафето Алишан во Тајван е близу до онаа на кафето Јамајка Блу планина.Планинската област на​​Алишан е магливо и сончево.Температурната разлика помеѓу денот и ноќта е голема,и произведените зрна кафе имаат уникатен вкус и шармантна арома.Околината за раст на кафето Арабика е поостра.Ова кафе дрво сака сенка.Ако сади сам, не е во прилог на раст,планините Али се густо пошумени, а има и многу пастели од бетел.Дрвјата за кафе се засадени во паркот со ореви бетел за да се овозможи сушење на дрвјата од кафе.Може да се засенчи од сонцето и е многу погоден за раст на кафето Тибица.Дрвото од кафе ќе испушти различни ароми и вкусови според местото каде е засадено.Тоа е многу индивидуална сорта на кафе што прави кафе Алишан во Тајван.Станете врвно специјализирано кафе. Разновидност:Тибица(Антички роден вид на Арабика) Метод на обработка:миење(метод за перење најдобро може да се покаже чист и оригинален вкус на високо-квалитетни зрна кафе без мирис) Степен на печење:средно лесно печење Капацитет:Вреќи 10 gx 15/кутија Време на складирање:една година Дата на истекување:означено на пакувањето Место на потекло:Алишан,Тајван
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Грав од кафе Тајван, треба да знаете за највисок квалитет на Грав од кафе Тајван производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер од фабрика во Taiwan
1-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алишан специјализирано кафе(тип на закачување на филтерот) Сопствено садење градина за кафе Алишан Строго избрани зрна кафе од областа Голема Алишан во Тајван Мало земјоделско кафе Средна-лесно печено,задржат кафе хлорогена киселина Спакувајте го со вас и уживајте во секое време Алпското кафе Алишан се произведува во планините Алишан на надморска височина од над 1000 метри.Воздухот во планините Голема Али е чист,загадување-бесплатно,а климата е влажна.Во текот на целата година е магливо и врнежливо.Поради посебната клима на Алишан,не само што се одгледува добар чај секоја година,но исто така и климата И почвата е исто така многу погодна за раст на кафето.Кафето Алишан има уникатен вкус,нема вкус горчлив или адстрингентно,и е прилично мазна.Дури и луѓето што даруваат’Сакам да пијам црно кафе може да го прифати.За разлика од другите кафиња,тоа е како да пиете лекови без шеќер. . Разновидност:Тибица(Антички роден вид на Арабика) Метод на обработка:миење(метод за перење најдобро може да се покаже чист и оригинален вкус на високо-квалитетни зрна кафе без мирис) Степен на печење:средно лесно печење Капацитет:Вреќи 10 gx 15/кутија Време на складирање:една година Дата на истекување:означено на пакувањето Место на потекло:Алишан,Тајван