Тајван зрна кафе

NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD. е еден од најголемите производители на Тајван зрна кафе in Taiwan. Ние извоз на нашите производи сите на светот, и уживаат во добра репутација за нивниот супер квалитет и најдобра цена. Набавка на нови и квалитетни производи за нашите клиенти е целта на нашата компанија. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Наша цел е да се развие силна, долгорочни односи со нашите клиенти, стратегија која бара од нас да вредност додадете на сите времиња. Ве молиме погледнете ја нашата

Тајван зрна кафе

и да се најде на соодветни производи да се направи лесно и ефикасно својата работа. Ќе бидете импресионирани од нашиот квалитет и цени.
  • Тајван зрна кафе - 1-1
Тајван зрна кафе - 1-1 Тајван зрна кафе - 1-1 Тајван зрна кафе - 1-1
Тајван зрна кафе
модел - 1-1
Алишан зрна кафе

Засадени во нашата сопствена градина за кафе Алишан
Тајван’алпско кафе Chiayi Alishan,расте на надморска височина од 1,000 метри или повеќе,се прави со миење
Алишан кафето има богат кисел вкус и освежителен и чист вкус.Алишан кафето има сладок вкус дури и без шеќер,а вкусот е сладок и мазен.
Алпското кафе Алишан се произведува во планините Алишан на надморска височина од над 1000 метри.Воздухот во планините Голема Али е чист,загадување-бесплатно,а климата е влажна.Во текот на целата година е магливо и врнежливо.Поради посебната клима на Алишан,не само што се одгледува добар чај секоја година,но исто така и климата И почвата е исто така многу погодна за раст на кафето.Кафето Алишан има уникатен вкус,нема вкус горчлив или адстрингентно,и е прилично мазна.Дури и луѓето што даруваат’Сакам да пијам црно кафе може да го прифати.За разлика од другите кафиња,тоа е како да пиете лекови без шеќер. .
Тајван и Јамајка имаат иста островска клима.Географската ширина на Алишан во Тајван е околу 23 степени северна географска ширина и географската ширина на јамајканите сини планини е околу 18 степени северно.Висината на садење на кафето Алишан во Тајван е близу до онаа на кафето Јамајка Блу планина.Планинската област Алишан е магливо и сончево.Температурната разлика помеѓу денот и ноќта е голема,и произведените зрна кафе имаат уникатен вкус и шармантна арома.

Предлог метод на подготовка за подготовка на вода:Мелење 10 грама,рачна пијалак со 250CC,85̊В.~90̊C топла вода,можете да уживате во миризливото кафе

Алишан зрна кафе
Разновидност:Тибица(Антички роден вид на Арабика)
Метод на обработка:Миење
Степен на печење:средно лесно печење
Тежина:226 грама&плусмн;5 грама(половина фунта)
Место на потекло:Алишан,Тајван
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
1-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Тајван зрна кафе, треба да знаете за највисок квалитет на Тајван зрна кафе производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
1-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алишан зрна кафе Околината за раст на кафето Арабика е поостра.Ова кафе дрво сака сенка.Ако сади сам, не е во прилог на раст,планините Али се густо пошумени, а има и многу пастели од бетел.Дрвјата за кафе се засадени во паркот со ореви бетел за да се овозможи сушење на дрвјата од кафе.Може да се засенчи од сонцето и е многу погоден за раст на кафето Тибица.Дрвото од кафе ќе испушти различни ароми и вкусови според местото каде е засадено.Тоа е многу индивидуална сорта на кафе што прави кафе Алишан во Тајван.Станете врвно специјализирано кафе. Предлог метод на подготовка за подготовка на вода:Мелење 10 грама,рачна пијалак со 250CC,85̊В.~90̊C топла вода,можете да уживате во миризливото кафе Алишан зрна кафеРазновидност:Тибица(Антички роден вид на Арабика)Метод на обработка:МиењеСтепен на печење:средно лесно печењеТежина:226 грама&плусмн;5 грама(половина фунта)Место на потекло:Алишан,Тајван
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Тајван зрна кафе, треба да знаете за највисок квалитет на Тајван зрна кафе производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
1-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алишан специјализирано кафе(тип на закачување на филтерот) Тајван и Јамајка имаат иста островска клима.Географската ширина на Алишан во Тајван е околу 23 степени северна географска ширина и географската ширина на јамајканите сини планини е околу 18 степени северно.Висината на садење на кафето Алишан во Тајван е близу до онаа на кафето Јамајка Блу планина.Планинската област на​​Алишан е магливо и сончево.Температурната разлика помеѓу денот и ноќта е голема,и произведените зрна кафе имаат уникатен вкус и шармантна арома.Околината за раст на кафето Арабика е поостра.Ова кафе дрво сака сенка.Ако сади сам, не е во прилог на раст,планините Али се густо пошумени, а има и многу пастели од бетел.Дрвјата за кафе се засадени во паркот со ореви бетел за да се овозможи сушење на дрвјата од кафе.Може да се засенчи од сонцето и е многу погоден за раст на кафето Тибица.Дрвото од кафе ќе испушти различни ароми и вкусови според местото каде е засадено.Тоа е многу индивидуална сорта на кафе што прави кафе Алишан во Тајван.Станете врвно специјализирано кафе. Разновидност:Тибица(Антички роден вид на Арабика) Метод на обработка:миење(метод за перење најдобро може да се покаже чист и оригинален вкус на високо-квалитетни зрна кафе без мирис) Степен на печење:средно лесно печење Капацитет:Вреќи 10 gx 15/кутија Време на складирање:една година Дата на истекување:означено на пакувањето Место на потекло:Алишан,Тајван
NEW WEI-LIN ENTERPRISE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Тајван зрна кафе, треба да знаете за највисок квалитет на Тајван зрна кафе производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер од фабрика во Taiwan
1-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Алишан специјализирано кафе(тип на закачување на филтерот) Сопствено садење градина за кафе Алишан Строго избрани зрна кафе од областа Голема Алишан во Тајван Мало земјоделско кафе Средна-лесно печено,задржат кафе хлорогена киселина Спакувајте го со вас и уживајте во секое време Алпското кафе Алишан се произведува во планините Алишан на надморска височина од над 1000 метри.Воздухот во планините Голема Али е чист,загадување-бесплатно,а климата е влажна.Во текот на целата година е магливо и врнежливо.Поради посебната клима на Алишан,не само што се одгледува добар чај секоја година,но исто така и климата И почвата е исто така многу погодна за раст на кафето.Кафето Алишан има уникатен вкус,нема вкус горчлив или адстрингентно,и е прилично мазна.Дури и луѓето што даруваат’Сакам да пијам црно кафе може да го прифати.За разлика од другите кафиња,тоа е како да пиете лекови без шеќер. . Разновидност:Тибица(Антички роден вид на Арабика) Метод на обработка:миење(метод за перење најдобро може да се покаже чист и оригинален вкус на високо-квалитетни зрна кафе без мирис) Степен на печење:средно лесно печење Капацитет:Вреќи 10 gx 15/кутија Време на складирање:една година Дата на истекување:означено на пакувањето Место на потекло:Алишан,Тајван